KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613037

nr 1461 3037

Einer Ploug

(1914-1983), Danmark

Oljemålning, Einar Ploug (1914-1983), Danmark. Signerad, marin. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 63x74 cm

Einar Ploug, dansk bildkonstnär född 1914, död 1983.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 18 april 2022
kl 20:56:54

17/4 10:00:47 1      Vinnande bud

Einer Ploug

Läs mer om Einer Ploug